2:2 в контрола между Ботев Гълъбово и Хебър

Ботев Гълъбово и Хебър завършиха 2:2 приятелския мач помежду си, който се игра на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Домакините от Хебър Пазарджик бяха по-организирани през първото полувреме в контролата срещу Ботев Гълъбово и след няколко пропуска пред вратата на съперника стигнаха до попадение в самия край на първата част.
В 44-ата минута след шут на Стефан Лачов топката се отби в гредата и попадна на крака на Руслан Иванов, който изведе Хебър напред в резултата.
Пазарджиклии започнаха добре и втората част. В 55-та минута точен за 2:0 бе другото ново попълнение на домакините Иван Иванов.
Едва тогава гълъбовци взеха превес в играта и натикаха противника в половината му. В 75-та минута бранител на домакините изчисти топката от голлинията, а в 83-ата минута реферът отсъди дузпа за Ботев, от която резултатът бе намален на 1:2.
120 секунди по-късно колективна грешка в отбраната на Хебър доведе и до изравнителен гол.
Контролата бе втора за Ботев след загубата с 1:3 от Дунав Русе в началото на подготовката. Тогава почетния гол отбеляза Георги Кирилов.