Три от три за „зелено-белите“ в Топ 4 на женското първенство

„Берое“ взе трета победа от три мача в първата четворка на женското първенство след 79-48 при гостуването си на „Славия“. Старозагорки вече имат победи срещу всички съперници в групата след едно завъртане. В следващия кръг „Берое“ гостува на „Рилски спортист“.
Мачът беше равностоен само през първата четвърт, която завърши 16-16. Оттам насетне гостите поеха контрола и методично увеличаваха аванса си. До почивката той стана 10 точки, а след нея превъзходството на старозагорки доведе и до убедителната разлика в крайния резултат.
10 състезателки от старозагорския отбор се разписаха в мача. Най-много точки – 13, вкара Теодора Динева. С 11 плюс 6 борби се включи Виолина Кочева, а с 10 завърши Петя Бояджиева.
За „Славия“ Антония Филипова регистрира 15 точки и 6 борби.