“Верея 2” и “Янтра” завършиха 2:2 в приятелски мач

“Верея 2” изпусна победата срещу опитния тим на “Янтра” Габрово, който е на пето място в СИ Трета лига. Мачът си игра на един от терените на СК Трейс Арена в Стара Загора. Домакините поведоха в резултата в 42-рата минута с красиво попадение на Ивелин Костов – Барона, а четвърт час след почивката Ради Стайков покачи на 2:0. Треньорът на “Верея” Росен Тонев извърши множество промени след това, като на терена се появиха доста от юношите старша възраст. Липсата на опит в някои ситуации и неточности при изнасянето на топката от собствената половина позволи на гостите от Габрово да окажат натиск в последните минути и да стигнат до равенството с голове в 75-ата и 83-ата минути.
Това бе трета проверка за верейци след загубата с 1:2 от “Розова Долина” и ремито 2:2 със “Созопол”. На 5 февруари старозагорският отбор, който е 17-ти в класирането на ЮИ Трета лига след есенния полусезон, заминава на подготвителен лагер в Царево.