„Берое 2“ разби „Шумен“ в мъжката „А“ група

Домакинска победа записа вторият отбор на „Берое“, който се наложи над “Шумен” с 86:70 в среща от Първата шестица на мъжката баскетболна „А“ група. Успехът бе първи за тима Бойко Миленков, който регистрира поражения в първите 2 кръга от шампионата. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което си размениха по една част и разликата на почивката беше минимална – 44:42 в полза на домакините. Мачът се реши през третата четвърт, в която „Берое“ заздрави защитата и направи силна серия, след която натрупа по-сериозна преднина и я поддържаше спокойно до финалната сирена.
Николай Николов записа 23 точки и 8 борби за победителите, 21 плюс 7 регистрира Евгени Василев, 18 точки и 8 асистенции добави Мартин Раднев, а 17 – Николай Титков.
За „Шумен“ Кирил Кирилов се отчете с 15 точки, като 11 от тях бяха вкарани още в първите 5 минути на двубоя.
В следващия кръг “Берое” гостува на „Чавдар Троян“.