„Казанлък Волей“ счупи каръка

В изключително напрегнат и динамичен двубой от 11-и кръг на НВЛ-жени младият отбор на “Казанлък Волей-Багира” постигна обрат от 0:2 до 3:2 гейма като гост над “Славия” и записа първата си победа за сезона.
В първите 2 гейма столичанки доминираха изцяло и след 25:20 и 25:17 в тях натрупаха комфортен аванс. Домакините водеха и до средата на третия гейм и когато мачът отиваше към безпроблемно 3:0 в тяхна полза, казанлъчанки се мобилизираха и измъкнаха частта с 25:23. Подемът и добрата игра на гостите продължи и в четвъртия гейм, който бе спечелен на 20 точки, за да се стигне до решителен тайбрек. В него момичетата на Диян Боюклиев не оставиха шанс на по-опитния си съперник и затвориха срещата след 15:10.
От БФВ съобщиха, че след споразумение между отборите на Казанлък и шампиона „Марица“ Пд двубоят от 14-ия кръг е изтеглен за 13 февруари, вторник, от 18:00 часа в зала “Багира”/Казанлък/.