“Берое” взе регионалното волейболно дерби при дамите

Отборът на „Берое“ записа 4-а победа в женския волейболен шампионат, след като надделя в три сета в своята зала „Иван Вазов“ срещу гостите от „Казанлък Волей“. Зелено-белите вече са изравнени показатели от по 4 успеха и поражения и остават 4-ти в класирането с 13 точки. Казанлъчанки са на последната 7-а позиция без нито една победа досега.
Въпреки наглед тежката загуба, младият отбор на Казанлък създаде доста проблеми на далеч по-опитния си съперник и особено във втория гейм не бе далеч от успеха. “Розите” изненадаха домакините със своя сервис и дръпнаха 5:1 в първия гейм. Изравняването дойде при 12:12, а геймът приключи 25:15 за „Берое“. Във втората част беройки вдигнаха оборитите едва след втората техническа пауза и затвориха частта с 25:22, след което без много проблеми спечелиха и третия гейм с 25:18.

В десетия кръг „Берое“ почива, а „Казанлък Волей“ приема ЦСКА на 2 февруари.