ЦСКА не остави шанс на “Верея” в Стара Загора

“Верея” не успя да се противопостави на ЦСКА и загуби с 0:5 домакинската си среща от 21-вия кръг на Първа лига. “Червените” се чувстваха като домакини на “Трейс Арена” в Стара Загора, тъй като получиха мощна подкрепа от над 2000 свои фенове. Интригата бе убита още след четвърт час, тъй като бразилците Каранга и Енрике се разписаха във вратата на “Верея” и това позволи на “армейците” да доиграят без напрежение двубоя. В първите 10-ина минути на втората част домакините направиха опит да притиснат своя съперник и отправиха няколко опасни удара, но Милен Танев и Симеон Мечев нямаха късмет. Неразбирателство между защитата и вратаря на “Верея” в 61-вата минута даде златен шанс на Каранга да реализира трети гол за ЦСКА, с който окончателно спорът бе решен. Заралии свалиха гарда и до последния съдийски сигнал инкасираха още две попадения, дело на новите попълнения при “червените” – Алберг и Бланко.

Въпреки загубата, “Верея” остава на шесто място с 31 точки и солиден аванс пред преследвачите “Черно море” и “Славия”. ЦСКА временно излезе начело в Първа лига с 50 точки, преди утрешния двубой между “Лудогорец” и “Славия”.