Малко не достигна на „Казанлък Волей“ срещу „Левски“

Младият отбор на „Казанлък Волей“ отсъпи с 2:3 гейма като домакин на „Левски“ домакинската си среща от 12-ия кръг на женското първенство.
Равностойната първа част се реши в полза на „сините“, които намериха по-верните решения в края й и спечелиха с 25:22.
Устремът на момичетата от „Казанлък Волей“ доведе до изравняване в геймовете след 27:25 във втория, а по-добрата им игра заслужено завърши и с успех в третия след 25:23.
Изправени до стената, гостите се мобилизираха в началото на четвъртия гейм и след като натрупаха комфортна преднина го спечелиха с 25:15. „Левски“ беше безапелационен и в тайбрека – 15:8 и победа с 3:2 гейма, която ги нарежда на 4-то място в класирането, на точка от втория „Берое“ и с равни показатели с третия ЦСКА.

Въпреки поражението, треньорът на казанлъчанки Диян Боюклиев похвали своите състезателки и заяви, че това е най-силният им мач от началото на сезона. „Казанлък Волей“ остава на седмо място с 1 победа и 10 загуби, а в следващия 13-и кръг ще търси втория си успех в шампионата при гостуването на „Раковски“ в Димитровград на 23 февруари от 18:00 ч.