„Ботев“ Гълъбово с шумна победа в „Несебър“

„Ботев“ Гълъбово шокира един от претендентните за промоция в елита „Несебър“ и го разгроми на собствения му стадион с 5:1. Двубоят тръгна отлично на гостите, които поведоха още във втората минута с гол на Иван Цачев. Малко след това нападател на „Несебър“ нацели гредата, а улисани в търсене на изравнителен гол, домакините позволиха на Иван Винков да удвои аванса на „Ботев“ в 24-ата минута. Шест по-късно Винков асистира на Реджеб Халил и таранът се разписа отблизо за 0:3. Кошмарът за „Несебър“ стана пълен в 33-ата минута, когато нова комбинация между Винков и Халил завърши с голов шут на последния.
В 65-ата минута и Винков се разписа за втори път, след като бе изведен сам срещу вратаря и „Ботев“ поведе с 5:0. Валентин Йосков се разписа с хубав удар от далечно разстояние в края на мача и направи загубата на „Несебър малко по-почетна.
Поражението остави морският тим на шесто място с 26 точки, докато отборът, воден от Людмил Киров, се изкачи на 4-то място във временното класиране.