ВК „Берое 2016“ с важна крачка към Висшата лига

Целта пред отбора на „Берое 2016“ – влизане във Висшата лига, която е втората по сила в българския волейбол, изглежда все по-близо, след като тимът започва с успех участието си в плейофите. Старозагорци разбиха с 3:0 гейма ВК „Етрополе“ и ще подходят със самочувствие във втория мач срещу този съперник на 10 март в Етрополе.
Първите два гейма бяха спечелени леко от младия състав на „Берое“ съответно на 19 и 14 точки, като единствено в третата част гостите оказаха по-сериозна съпротива, но в крайна сметка старозагорци ликуваха след 25:23 точки в нея.
Серията е до 2 успеха от 3 мача, като евентуалният трети отново ще бъде в Стара Загора.
Междувременно формацията на ВК „Берое 2016“ от прекадети – родени през 2003/2004 година, се класира на 3 място на празничния турнир за 3 март в Стара Загора. В среща за бронза домакините надиграха „Виктория волей“ с 3:0 гейма, а шампион стана столичният „Левски“, който победи на финала „Арда“ също в три гейма.