ВК „Берое“ дръпна в серията срещу „Раковски“

Отборът на „Берое“ поведе с 1:0 победи в 1/4-финалните плейофи от НВЛ-Жени срещу „Раковски“. В Стара Загора „зелено-белите“ се наложиха с 3:1 (25:11, 25:22, 18:25, 25:16) гейма в първата среща от серията, която се играе до 2 успеха от 3 мача. Момичетата на Страхил Балов доминираха изцяло в първия гейм, като оставиха опонентките си на 11 точки. Във втората част играта бе равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. В ключовите моменти обаче старозагорският тим успя да се откъсне и да увеличи аванса си на 2:0 гейма след 25:22.
Впоследствие домакините подцениха ситуацията и отборът от Димитровград се възползва от момента, за да спечели третия гейм и да намали пасива си. Четвъртата част се оказа последна в двубоя след категорично превъзходство на „Берое“ и успех с 25:16.
Следващият двубой между двата тима е на 8 март (четвъртък) в Димитровград. При победа в него старозагорки вече ще мислят за полуфиналите срещу „Марица“. Ако пък „Раковски“ изравни резултата в серията, ще се стигне до трети мач, отново в Стара Загора на 10 март.