“Розите” и “Верея 2” бият в ЮИ Трета лига

Над 200 души изгледаха на ст. „Севтополис“ в Казанлък победата на местния „Розова долина“ с 4:1 срещу „Атлетик“ Куклен. В 40-ата минута в рамките на няколко секунди чрез Владислав Калайджиев и Ахмед Фаиков домакините нацелиха гредите, а 3 минути по-късно те все пак поведоха с попадение на Ивелин Илиев. Предимството на „розите“ на терена обаче продължи само минута, тъй като Веселин Филипов изравни в 44-ата.
През второто полувреме вратарят на „Розова долина“ Александър Петрунов с няколко успешни намеси успя да опази вратата си след опасни положения, а пропуските на тима от Куклен им струваха скъпо, тъй като до края на двубоя казанлъчани доминираха и реализираха цели 3 попадения. В 74-та Асен Асенов покачи за 2:1, Влади Калайджиев бе точен за 3:1, а четвъртият гол за „розите“ в мача отново реализира Ивелин Илиев.

В друга среща от 20-ия кръг „Верея 2“ взе втора поредна домакинска победа, този път с 2:1 срещу петия в класирането „Борислав“ Първомай. Автори на попаденията станаха Михаил Димитров и Стилиян Евтимов. Въпреки успеха, верейци все още са на предпоследното място със 17 точки, но продължават да скъсяват дистанцията с отборите над зоната на изпадащите.
„Миньор“ Раднево взе точка след 1:1 при гостуването си на „Евроколеж“ Пловдив, докато „Тунджа“ падна с 0:6 от „Карнобат“.