“Верея” загуби от “Септември” в София

„Септември“ (София) победи „Верея“ с 2:0 на националния стадион “Васил Левски” в мач от последния, 26 кръг, от редовния сезон на Първа лига.
Головете за домакините отбелязаха Мирослав Будинов и Мартин Тошев през второто полувреме.
В 19-ата минута Денислав Станчев можеше да изведе „Верея“ напред в резултата след пас на Венцислав Христов. Младият футболист бе изпреварен в решителния момент от Елтон.
Седем минути преди края на полувремето Венцислав Христов отпарви удар към вратата на „Септември“, но Галев улови топката.
След подновяването на играта „Септември“ още в 48-ата минута поведе в резултата. Иван Тилев центрира към Будинов в наказателното поле и той с глава прати топката в мрежата на Наумов.
Последваха пропуски на Тилев, Галчев и Фабиано Алвеш, за да се стигне до 71-ата минута, когато резервата Мартин Тошев удвои преднината на домакините.
С успеха „Септември“ се изкачи на седмо място в класирането с 31 точки, докато „Верея“ остава шести с 35. В края на месеца на старозагорци предстои гостуване на шампиона „Лудогорец“ в Разград.