„Берое“ разби “Ямбол” и се изкачи до петото място в НБЛ

„Берое“ записа победа номер 9 в мъжкото първенство след 88-61 срещу „Ямбол“ в Стара Загора и изпревари „Академик София“ за петото място в класирането. Наставникът на домакините Любомир Минчев не можеше да използва контузения си капитан Тихомир Желев, както и Николай Николов, докато гостите от „Ямбол“ бяха без Стоян Петков.
Още в началото на двубоя старозагорци дадоха ясно да се разбере, че ролята им на фаворит е абсолютно обоснована и натрупаха преднина от 28:8 след 10 минуи. На почивката „Берое“ вече водеше с 26 при 52-26. През третия период гостите скъсиха малко дистанцията, като успяха да се доближат на 14 точки зад съперника си, но в последната четвърт ролите отново се обърнаха и беройци завършиха мача, респектирайки опонента си със силна игра в нея.
Центърът Аджехи Бару завърши с 19 точки за победата, Александър Янев и Дариъс Гарет добавиха по 14, а Станислав Цонков и Филип Виденов – по 10, като ветеранът добави 7 асистенции и 5 борби към сметката си.
Най-полезен за „Ямбол“ бе Брайкъс Перин с 21 точки.

Следващия понеделник, 2 април, „Берое“ ще гостува на „Левски Лукойл“ в София в среща от 22-рия кръг.