Беройки нямаха проблеми в домакинството си на „Рилски спортист“

„Берое“ продължава гонитбата с „Монтана“ за лидерското място в Първата четворка на женското баскетболно първенство, като и двата отбора имат по 6 победи и 1 загуба. Последният успех за старозагорки дойде очаквано лесно в домакинския им двубой срещу последния в класирането „Рилски спортист“ с 91:55 точки.
Домакините започнаха мача страхотно, като натрупаха голяма преднина от над 20 точки още през първата четвърт, а на почивката авансът им вече беше над 30 точки. Категорична трета част изстреля старозагорки с 50 напред, а до края мачът просто бе доигран.
Всички в състава на победителките вкараха точки в мача, като 16 отбеляза Александра Петрова, 15 – Петя Бояджиева, 14 – Габриела Костова, а 13 – Габриела Николова.
За „Рилски“ 15 точки и 5 борби записа Клаудия Пенкова, а 13 вкара Ивана Николова.

Следващият мач на „Берое Стара Загора“ е срещу „Монтана 2003“ като гост на 28 март, а самоковки ще посрещнат монтанки на 31-ви.