ВК „Берое 2016“ спечели промоция във Висшата лига

Мъжкият отбор на „Берое 2016“ си спечели промоция за Висшата волейболна лига през следващия сезон. Това стана възможно след драматична победа с 3:2 гейма срещу столичния „Септември“ в старозагорската зала „Иван Вазов“. Двата тима излязоха в директен спор за второто място във Финалния турнир на А НВГ, тъй като преди това загубиха срещите си срещу фаворита „Царево“ и трябваше помежду си да решат кой да последва крайморския отбор във Висшата лига догодина.
Домакините изиграха колеблив първи гейм, допуснаха пасив от 3-4 точки в средата му, който така и не успяха да наваксат. Във втората част момчетата на Мариана Димова бяха далеч по-концентрирани и след 25:17 възстановиха равенството. Третият гейм отново протече под доминацията на беройци, които обаче го измъкнаха по трудния начин. Те изпуснаха 4 геймбола при 24:20, но все пак победиха с 26:24. Столичани пратиха мача в тайбрек след успех в 4-ия гейм, но силите им не стигнаха за сериозна съпротива в него и след 15:8 старозагорци заслужено триумфираха.

Президентът на клуба Жельо Желев изказа благодарността си към волейболистите, треньорския щаб, публиката и общинското ръководство за подкрепата и обяви, че наставникът Мариана Димова ще продължи работата си с подрастващите в клуба, но за мъжкия отбор във Висшата лига ще се търси нов треньор, чието име ще бъде обявено до средата на месец април.