Борците на „Берое“ спечелиха 15 медала от турнира „Динко Петров“

Състезателят на клуб „Берое“ Сергей Бонев стана носител на приза „Динко Петров“ в свободния стил на традиционния едноименен турнир по борба за подрастващи в Стара Загора. Представителите на клуба-домакин спечелиха общо 15 отличия. Надпреварата за поредна година събра в Стара Загора най-добрите борци в двата стила сред момчетата и кадетите от над 20 български и 10 чуждестранни отбора.

За „Берое“ в свободния стил при момчетата злато спечели Дянко Дянков в категория до 52 кг, който бе обявен за най-резултатен състезател. При кадетите Виктор Нейчев и Кристиян Панайотов се класираха втори в своите категории, а Теодоси Златев е трети. С бронз при момчетата се окичиха Кристиян Канев, Гюкан Хазим и Радомир Стоянов.
В класическия стил борците на клуб „Берое“ завоюваха още 7 медала. Димитър Семизов е втори при кадетите в категория 51 кг, с бронз при кадетите са Илия Мустаков, Рафет Рашид, Красимир Златев, Ивайло Иванов и Георги Чакъров, а при момчетата също бронзов медал спечели Роберто Владов.
Приз “Динко Петров” при класиците взе Генади Севдалинов от Тетевен, който триумфира в кат. 65 кг при кадетите. Специална награда от организаторите за най-добър съдия получи Светлен Генчев.
Схватките в зала „Иван Вазов“ бяха изгледани от Станка Златева, двукратната олимпийска вицеампионка, Янко Шопов, европейски шампион и световен вицешампион, Валентин Гецов, олимпийски вицешампион, както и от семейството на Динко Петров – съпругата Димитринка Стойкова, синът Жулиен Стойков.