“Берое” U17 продължава да бие наред

Отборът на „Берое“ до 17 г. продължава силното си представяне след подновяването на шампионата в Елитната група. Момчетата на Тодор Станев спечелиха с 2:0 връстниците си от ЦСКА-София като домакини и така записаха шеста поредна победа, с която се изкачи на седмо място в класирането на Елитнта група за юноши до 17 години с 38 точки.
Старозагорци излязоха напред в резултата в 23-та минута чрез Стоян Николов, който се разписа с прецизен удар извън наказателното поле. В края на полувремето нервите взеха връх, след като главния рефер отсъди дузпа в ползва на домакините след игра с ръка на играч в червено. Гостите потърсиха обяснение от рефера и влязоха в пререкание с част от публиката. След като нервите се успокоиха Стоян Иванов реализира наказателния удар и покачи на 2:0.
През втората част прехвърчането на искри продължи и футболът остана на по-заден план. Пет минути преди края Стайко Господинов от „Берое“ бе отстранен за втори жълт картон и домакините довършиха мача с човек по-малко.
В следващия кръг „Берое“ гостува на лидера в таблицата „Ботев“ в Пловдив. Срещата е насрочена 14 април от 11 ч.