“Берое” изпусна “Рилецо” в Самоков

“Рилски спортист” записа победа №15 в редовния сезон на мъжкия шампионат като домакин на “Берое” с резултат 79-77. Отборите изиграха много интересен и оспорван мач, преминал през обрати и решен в последната минута. Така самоковският отбор запазва добри позиции в челната четворка с 15 победи и 6 загуби до момента. Старозагорци са с 9 победи и 11 загуби до момента и са веднага след четворката заедно с “Академик”. В следващия кръг самоковци ще бъдат гости на “Ямбол”, а старозагорци ще посрещнат “Балкан” в пореден труден мач.

За Рилецо игра се завърна капитанът Йордан Бозов, който беше на терена 21 минути и записа 9 точки и 3 асистенции, информира bgbasket.com. Най-резултатен с 18 плюс 6 борби беше Еван Равънел, 11 отбеляза Мартин Маринов, а 10 – Златин Георгиев. В мача тимът беше без Травис Тейлър.

За “Берое” Филип Виденов завърши с 18 точки и 5 борби, 16 вкара Александър Янев, а 12 – Тихомир Желев.