“Берое” не остави шанс на “Академик” в НБЛ

Мъжкият басктболен тим на „Берое“ на практика си осигури петото място в редовния сезон на НБЛ, след като спечели гостуването си на прекия конкурент „Академик“ със 104-78 в в Правец.
Успехът бе 11-и за баскетболистите на Любомир Минчев, които имат и 11 загуби. Съперникът им е с баланс 10-12. В следващия кръг „Академик“ приема „Ямбол“, докато „Берое“ е домакин на „Черно море Тича“.
Двата тима регистрираха висок процент точна стрелба в първата част и след няколко смени на водачеството, гостите все пак се оттеглиха с преднина от 27-25. Те постепенно започнаха да трупат разлика в своя полза и в края на полувремето тя достигна 11 точки.
След паузата тимът от Стара Загора продължи да диктува темпото и преди решителните десет минути вече имаше аванс от 22 точки, а това на практика сложи точка на спора и до края мачът се доиграваше.
Най-резултатен за победителите бе Аджеи Бару с 29 точки.
За Академик Йордан Минчев отбеляза 23 точки, а 18 наниза Цветомир Чернокожев.