„Ботев“ Гълъбово загуби в Разград

„Ботев“ Гълъбово отстъпи с 1:2 при гостуването си на втория отбор на „Лудогорец“ в среща от 25-ия кръг на Втора лига. Първото полувреме не предложи много интересни моменти, като и двата тима заложиха на сигурни действия в отбрана. Играчите на „Лудогорец“ все пак бяха по-дейни в предни позиции и чрез Денислав Александров нацелиха гредата в 32-рата минута след изпълнение на фаул.
Второто полувреме започна с напрежение пред вратата на гостите. В 50-ата минута отново Александров опита шут, но той не попадна в целта. Последва изпълнение на корнер и капитанът Венцислав Керчев с глава засече топката в мрежата за 1:0. В 73-ата минута Доминик Янков завърши соловата си акция с точен удар за 2:0. Гълъбововци успяха да върнат едно попадение чрез Георги Кирилов в 79-ата минута, но финалният им опит за натиск не се увенча с успеха и в крайна сметка загубиха. „Ботев“ остава на шесто място в класирането с 38 точки, а в следващия кръг приема съименника си от Враца.