„Берое“ изпусна ЦСКА под Аязмото

„Берое“ се съвзе след шока в Разград и изигра добър домакински мач срещу ЦСКА, в който двата тима завършиха 1:1 и разделиха по точка.

Проблемите за треньора на домакините Александър Томаш започнаха още преди двубоя, когато Мартин Камбуров се контузи на загрявката и се наложи да бъде заменен в титулярния състав от Борислав Цонев.

„Зелено-белите“ влязоха със самочувствие в сблъсъка и притиснаха съперника в половината му. Педро Еуженио опита няколко далечни изстрела, а капитанът Мартин Райнов отправи удар с глава, като при ситуацията останаха съмнения за дузпа. Армейците отговориха с удар от воле на Станислав Манолев в аут и пропуск на Фернандо Каранга. В края на полувремето домакините отново претендираха за нарушение в наказателното поле на Чорбаджийски срещу Цонев, но реферът Станислав Ставров остана безмълвен.

Втората част започна с по-активни офанзивни действия на „червените“, които в 55-ата минута излязоха напред в резултата. Александър Георгиев отправи силен удар от границата на пеналта, вратарят на „Берое“ Георги Аргилашки успя да избие, но топката попадна на крака на Манолев, който от близка дистанция не сгреши.

Голът обаче не сломи заралии, които отговориха подобаващо след само 7 минути. Барт събори Цонев в наказателното поле, а Еуженио хладнокръвно  реализира отсъдения наказателен удар.

„Берое“ запази третото си място в Първа лига с аванс от 1 точка пред“Левски“, а в следващия кръг двата отбора излизат в директна битка един срещу друг в Стара Загора. ЦСКА пък продължава да е втори със 71 точки, на десет а разлика от „Лудогорец“, който е на върха.