“Миньор” Раднево се изкачи на трето място в ЮИ Трета лига

„Миньор“ Раднево записа 14-а победа за сезона в ЮИ Трета лига след минимален успех с 1:0 при гостуването си на „Карнобат“ в отложена среща от 22-рия кръг на шампионата. Автор на попадението стана голмайсторът на радневци Григор Георгиев, който в 70-ата минута бе изведен сам срещу вратаря на домакините и с прецизен шут прати топката в мрежата. Гостите можеха да решат всичко в своя полза още през първото полувреме, но на два пъти нацелваха гредите.
След двубоя от щаба на домакините признаха превъзходството на съперника, като играещият наставник на „Карнобат“ Георги Калоянов сподели, че победата на „Миньор“ е напълно заслужена и потърси вината за това изцяло в тима си.
Радневци събраха 48 точки в актива си и взеха аванс от 2 пред „Борислав“ Първомай в битката за третото място. В следващия кръг „Миньор“ ще запише служебна победа срещу отказалия се от участие в първенството отбор на „Тунджа“ Ягода.