“Берое” показа характер и се върна в борбата за титлата

“Берое” се върна в борбата за шампионската титла в женското баскетболно първенство, след като спечели срещу “Монтана” с 81:74 в третия мач от финалната серия и така намали изоставането си на 1:2 победи.
Старозагорки дръпнаха с 10 точки още в средата на първата част, но гостите изравниха в началото на втората и дори поведоха за кратко. Младият отбор на домакините отново пое инициативата и на полувремето се оттегли с аванс от 9 точки. Преди старта на последния период преднината на Берое вече бе 17 точки и това на практика обрече късния опит за обрат на Монтана на провал.
Пет състезателки на победителките регистрираха двуцифрен актив, като най-резултатни бяха Теодора Динева и Карина Константинова с по 14. За гостите Димана Георгиева записа 20 точки и 10 борби.

Мач номер 4 от серията е в събота от 18:30 ч. в зала ДЗУ в Стара Загора. Ако се стигне до равенство в серията, евентуалният пети мач ще бъде в Монтана на 1 май.