Осмо място за “Берое” U16 на държавните финали

Баскетболистите на „Берое“ завършиха на осмо място на финалите на Държавното първенство при 16 годишните в Самоков. В среща за седмата позиция старозагорци отстъпиха драматично на ЦСКА с 83:84 точки след кош на “червените” 7 секунди преди края.

23 точки, 8 асистенции, 6 борби и 3 борби за ЦСКА записа Кристиян Икономов, а за старозагорци с 27 точки, 7 борби и 5 асистенции се отличи Михаил Комбаков. 19 точки и 13 борби регистрира Александър Болашиков, а още 14 точки добави Петър Тояганов.
Беройци допуснаха 3 загуби в предварителната си група от „Черно море“, „Дунав“ и „Левски“, а след това в двубой от втората фаза отстъпиха инфарктно и на „Рилски спортист“ Самоков.
За втора поредна година БУБА спечели титлата момчетата до 16 години след успех на финала срещу “Черно Море Тича” с 92:75