Юношите на “Берое 2016” до 17 г. ще играят на Държавните финали

Волейболистите на „Берое 2016“ си осигуриха място на Държавните финалите за юноши до 17 години, след като спечелиха квалификационния турнир в Стара Загора. Последната фаза от шампионата е в Добрич между 28 юни и 1 юли.

Съперници на домакините бяха „Дея спорт“ (Бургас), „Софийски университет“ и „Хебър“ (Пазарджик). 4-те тима спориха за първите 2 места, които дават право на участие на финалите. В първия си мач беройци разбиха „Хебър“ с 3:0 (14, 19, 13) гейма, след което се справиха и срещу „Дея спорт“, въпреки че загубиха първата част. (-23, 22, 21, 22). В последната си среща старозагорци затвърдиха първата позиция с чиста победа над СУ (15, 27, 21). Втората промоция за Държавното първенство в Добрич в края на месеца взе тимът на „Дея спорт“, който спечели срещу „Хебър“ и СУ.