“Верея” загуби първата си лятна контрола

„Верея“ загуби с 0:1 гостуването си на „Ботев“ Пловдив в първата си лятна контрола.
Треньорът на старозагорци Иван Колев заложи на вратата на Георги Георгиев, а пред него дейстраха Здравко Илиев, Иво Иванов, Емил Йоргенсен, Емин Ахмед, Алексадар Думбу, Милен Танев, Симеон Мечев, Антон Огнянов, Андрей Киофу, Жил Лоусан (Богомил Цинцарски, Теофилис Корупис, Георги Йорданов, Илия Мунин, Атанас Панов, Ангел Максимов, Кунг Фай, Илиян Йорданов).
В 3-та минута Густаво отправи удар към вратата на „Верея“, който беше спасен от Георги Георгиев. В 12-та минута „Верея“ организира добра атака, която завърши с удар на Симеон Мечев към вратата на „Ботев“, но вратарят Чворович спаси.
В 32-та минута Филип Филипов удари напречената греда на старозагорската врата. Малко по-късно Милен Танев отправи силен изстрел, но топката профуча край вратата на пловдивчани.
След почивката в 55-та минута Антон Огнянов отправи опасен удар от фаул, но топката излезе в аут. Ботев отговори с чудесен удар на Густаво Афонсо, който обаче срещна напречната греда.
В 65-та минута домакините откриха резултата. Густаво центрира от фаул, а Димитър Пиргов засече с глава топката и донесе успеха на „Ботев“.