Българските атлети спечелиха 17 медала на Балканиадата в Стара Загора

17 медала спечелиха българските представители на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора. Така в общото подреждане националите са на пето място с 5 златни, 5 сребърни и 7 бронзови отличия, а комплексен шампион е Румъния с 9 златни, 8 сребърни, 6 бронзови и общо 23 отличия от 42 дисциплини.

Мирела Демирева спечели балканската титла в скока на височина, след като на шампионата в Стара Загора преодоля 195 см и изпревари категорично конкурентките си. Състезателката на старозагорския клуб Берое зарадва публика с опити на 2,03 м, но направи три фаула.
Митко Ценов стана шампион на 3000 м стипълчейз при мъжете. Среброто остана за другия българин в дисциплината – Иво Балабанов.
Инна Ефтимова добави златен медал от спринта на 200 м към златото си на 100 метра и бронза от щафетата 4 по 100 и така завърши Балканиадата с 3 отличия. Бронза за България заслужи Карин Околие.
Денис Димитров направи личен рекорд на 200 метра при мъжете и спря хронометрите на 20.92 сек, с което завърши трети, а постижението му го остави едва на 2 стотни от норматива за Европейското в Берлин през август. На 100 метра Димитров също остана със сребро.
Габриела Петрова взе два сребърни медала – на дълъг скок с личен рекорд от 6.48 м. и на троен с 14,34.
В тройния скок при мъжете 36-годишният Момчил Караилиев се окичи със сребърното отличие. Той регистрира 16.56 м. Георги Цонов е трети с 16.16 м.
Радослава Мавродиева регистрира личен резултат от 18,95 м в тласкането на гюле и безапелационно грабна златото на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора.
Трети в сектора за дълъг скок завърши Денис Ерадири със 7.70 м.
Ива Александрова завърши втора в седмобоя при жените, а Марк Славов от „Берое“ е трети в сектора за хвърляне на копие 73.53 м, личен рекорд.