„Верея“ си тръгна с празни ръце от Велико Търново

„Етър“ победи с 1:0 „Верея“ като домакин, в мач от втория кръг на Първа лига, който беше решен с късен гол на резервата Ерик Почански.
В третата минута на двубоя бе почетена паметта на легендарния Трифон Иванов, а първото полувреме бе сравнително равностойно, като домакините владееха по-често топката, но не създадоха сериозни опасности пред вратата на Георги Георгиев.
В 6-ата минута се стигна до разбъркване в пеналта на „Верея“, но Скерлев не успя да отбележи, а в 30-ата минута пред Антон Огнянов се откри отлична възможност да изведе старозагорци, но ударът му с глава бе неточен.
Второто полувреме започна с положение пред вратата на домакините, но Майкъл Тевия не успя да преодолее вратаря на „Етър“ от близка дистанция. Последва сериозен пропуск на домакините , след като Желко Батрович стреля над вратата на „Верея“.
В 88-ата минута резервата Ерик Почански остави трите точки в Търново, след като засече с глава центриране отдясно.
На 3 август (петък), от 20:45 ч. „Верея“ приема „Берое“ в първото за сезона издание на старозагорското дерби на стадион “Трейс Арена”.