Веско Пенев носи победа за „Миньор“ Раднево, „розите“ губят в Димитровград

Минимална загуба 0:1 регистрира отборът на „Розова долина“ при гостуването си на „Димитровград“ в среща от втория кръг на футболното първенство на Югоизточната Трета лига. Казанлъчани има преимущество през първото полувреме, но пропуски на Венцислав Иванов и Николай Стоичков запазиха нулевия резултат на почивката. След нея домакините бяха по-настоятелни в своите атаки и късметът им се усмихна 3 минути преди края, когато Кристиан Петров си отбеляза автогол. Дебют за „розите“ срещу „Димитровград“ записаха Марио Йовов и Ивелин Маринов. В следващия кръг, на 25 август, „Розова долина“ приема ФК „Созопол“.

Първата си победа в групата записа младият тим на „Миньор“ Раднево. Момчетата на Иван Гаджев се поздравиха с трите точки след 1:0 в домакинския си мач срещу състава на „Свиленград“. Успеха донесе играещият помощник-треньор Веселин Пенев, който се разписа още в 8-ата минута. В неделя, 26 август, радневци гостуват на „Хасково“.
След изиграване на двубоите в групата с пълен актив от шест точки продължават четири отбора „Марица“ (Пловдив), „Нефтохимик Бургас 1962“, „Борислав“ (Първомай) и „Загорец“ (Нова Загора). „Розова долина“ и „Миньор“ Раднево са с по 3 точки.