„Берое“ се разправи с „Ботев“ Враца

„Берое“ разгроми „Ботев“ Враца с 4:0 в Стара Загора в последен мач от шестия кръг на Първа лига и се изкачи на трето място в класирането с актив от 12 точки. Играчите на Александър Томаш, на практика, решиха всичко още до 12-а минута, в която имаха аванс от 2 гола. Едва след 84 секунди Борислав Цонев откри резултата, изпълнявайки чудесно пряк свободен удар вдясно от вратата на гостите. Отново халфът на „зелено-белите“ се оказа в прегръдките на съотборниците си 10 минути по-късно, когато от точката на дузпата удвои аванса на тима си.
Със своя гол номер 206 в елита на българския футбол Мартин Камбуров направи преднината на старозагорци класическа в началото на втората част, а с дебютното си попадение за „Берое“ Меска оформи крайния резултат в 70-ата минута.
На 1 септември, събота, от 21:00 часа „Берое“ гостува на лидера „Левски“ в сблъсък от седмия кръг на шампионата между единствените 2 отбора в лигата, които все още са без поражение.