Драма в Благоевград при победата на „Пирин“ срещу „Ботев“ Гълъбово

Скандален край беляза гостуването на „Ботев“ Гълъбово в Благоевград на местния „Пирин“ от петия кръг на Втора лига. При резултат 2:1 за домакините гълъбовци реализираха втори гол, но реферът Петър Григоров го отмени с мотива, че миг по-рано е сигнализирал за край на двубоя. Това вбеси целият щаб на гостите, а помощник-треньорът Георги Кирилов дори бе изгонен. Самият мач под диктовката на пиринци, които засужено взеха трите точки, въпреки че главният съдия привлече цялото внимание след двубоя. В 14-ата минута „орлетата“ поведоха чрез Росен Кръстев. В 68-ата Александър Бастунов покачи на 2:0. Четвърт час преди края гостите, които доиграха последните 20 минути с човек по-малко заради червения картон на Станислав Катранков, върнаха един гол чрез Методи Костов.
С победата „Пирин“ (Благоевград) събра 6 точки в актива си и се изкачи до десетото място във временното класиране. Поражението остави „Ботев“ (Гълъбово) в средата на класирането със 7 точки.