„Берое“ се разправи с „Верея“ – 6:0

„Берое“ разгроми „Верея“ с 6:0 в мача между двата старозагорски отбора от 16-ия кръг на Първа футболна лига.

Символичните гости бяха равностойки само в първите 10-ина минути на двубоя на градския стадион, като дори създадоха и 2 опасни положения пред Душан Перниш. Вместо това обаче беройци оползотвориха още първия си шанс за гол и след прехвърлящ удар на Вандерсон поведоха в 15-ата минута. В края на полувремето Мартин Камбуров удвои аванса на зелено-белите, а след почивката се развихри и Борислав Цонев. Халфът се възползва от поредна наивна грешка на бранител на „Верея“ и вкара за 3:0 в 53-ата минута. В 61-вата отново той беше на точното място, за да се разпише за 4-ти път в мрежата на Богомил Цинцарски след остро центриране на Мешка отдясно. В 87-ата мину Цонев оформи първия хеттрик в професионалната си кариера, след като засече пас на Леони и прати топката в опразнената врата. В края на двубоя остана време Мартин Камбуров да забие своя гол №213 в българския елит, реализирайки от дузпа, отсъдена за фаул срещу Борислав Цонев.

В следващия, 17-и, кръг от шампионата двата старозагорски отбора се изправят срещу двата пловдивски тима в Първа лига. Берое ще гостува на Ботев, а Верея е домакин на Локомотив.