Баскетболистите на „Берое“ на косъм от медалите при 12-годишните

Селекцията на БК “Берое” остана на крачка от медалите на ДП по баскетбол при момчетата до 12 години, което завърши в София. Старозагорският отбор завърши на 4-то място в крайното класиране, като в битката за бронза момчетата на Планимир Дафинов и Мартин Раднев отстъпиха на „Черно море“ с 45:55 точки. Максим Чоков записа 10 точки за зелено-белите, Боян Кьосев реализира 8, а Мартин Георгиев и Явор Малешков по 7.
Това бе второ поражение за старозагорци от този съперник, тъй като двата тима се срещнаха и в груповата фаза, където варненци надделяха с 68:40.
В останалите си 4 двубоя от предварителната група беройци записаха победи над “Локомотив” София, “Левски” София, ЦСКА и “Балкан” и така се класираха за полуфиналите като втори в групата. Там беройци отстъпиха на “Тунджа” Ямбол с 44:63 след слаба трета част, в която съперникът им натрупа голяма преднина.
На финала ямболският тим се наложи над БУБА Баскет и спечели шампионската титла.