Стабилно начало за “Берое” в efbet Лига

С голове на Педро Еуженио, Рубен Бриджидо и Милен Желев “Берое” победи с 3:1 “Ботев” във Враца в първия мач от новия футболен шампионат на България. Почетния гол за домакините бе дело Мирослав Будинов. Старозагорци имаха цялостен контрол върху събитията на терена, но показаха и стари слабости в защита, които биха могли да бъдат използвани от по-класните съперници. Словашкият вратар Душан Перниш пък отново демонстрира страхотната си класа и се намеси самоотвержено в 2 инфарктни ситуации пред вратата си.

Педро вкара първото попадение за сезона в 12-ата минута след пас на Александър Василев, който се включи добре отляво и центрира по земя към непокрития португалец. Сънародникът на Еуженио – Рубен Бриджидо, реализира втория гол в 70-ата минута с плътен шут от границата на пеналта, но вместо да доиграят двубоя със самочувствие и увереност, беройци допуснаха спад в представянето си и макар с доза късмет, врачани намалиха пасива си. Стори го Мирослав Будинов в 77-ата минута след центриране от корнер и рикошет в рамото на тарана на “Берое” Зоран Йосипович. Швейцарското острие обаче бе в основата на третото попадение за заралии. Малко преди края на редовното време той пресира отбраната на домакините, пресече подаване и комбинира с Милен Желев, който хладнокръвно в стил “Робен” преодоля вратаря на съперника и фиксира крайния резултат.

снимка:Beroe.bg