Важен успех за баскетдамите на “Берое” в Адриатическата лига

“Берое” записа изключително ценна победа в Адриатическата лига по баскетбол при жените и продължава успешно защитата на титлата си. Българският тим се наложи над “Будучност” пред собствена публика със 71:59 в повторение на миналогодишния финал в надпреварата. Домакините водеха през повечето време, но едва във втората половина на последната част натрупаха по-солиден аванс.

Най-голямото предимство на „зелено-белите“ бе при борбите (41 срещу 34) и при наказателните удари (20/26 за 71% срещу 2/10 за 20%).

“Берое” имаше сериозно предимство в подкошието в първите минути, но допусна и повече грешки, което остави съперникът само на близка дистанция при 23:20.

Старозагорският тим поддържаше крехък аванс и през втория период.”Будучност” дори стигна до обрат след серия от 7:0, но два коша на Теодора Динева отново изведоха “Берое” напред при 35:33 на почивката.

След паузата домакините се откъснаха с 8 точки при 46:38, но след силни финални минути на частта черногорките стопиха част от изоставането си за 47:50.

Гонитбата продължи и през последния период. Беройки имаха леко предимство, но съперникът му се движеше много близо в резултата почти до самия край на дербито. По-малко от минута преди сирената бе сложена окончателна точка на спора. Теодора Динева и Аджидат Адамс отбелязаха две поредни тройки и победата остана в Стара Загора.

С дабъл-дабъл за победителите завършиха Аджидат Адамс (15 точки и 12 борби) и Челси Лий (15 точки и 10 борби). По 11 точки добавиха Радослава Бъчварова и Теодора Динева.

За “Будучност” най-резултатни с по 12 точки са Николина Джебо и Анджелика Митрашинович. Николина Бабич вкара 11.

След този двубой “Берое” е с баланс 2-0, докато “Будучност” е с две поражения. В следващия кръг баскетболистките на Таня Гатева гостуват на “Цървена звезда”, докато днешният им съперник приема “Трешневка 2009”.