Станимир Маринов изгледа от пейката категорична победа на Берое

Националът Станимир Маринов бе официално обявен за ново попълнение на БК Берое. Той дори изгледа от пейката категоричния домакински успех със 101:61 над Черноморец /Бургас/ от 13-ия кръг на НБЛ, с който старозагорци изпратиха подобаващо 2019-а.
Александър Янев беше най-резултатен за победителите – 18 точки, Антъни Уокър се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 13 борби, а Трей Моузес също записа срещу името си двойни показатели – 14 точки и 12 борби.
Блейк Рейнълдс и Георги Кендеров вкараха по 15 точки за бургазлии.
Старозагорци контролираха събитията на терена от първия съдийски сигнал и не оставиха никакви съмнения, че са с класи над съперника. На почивката Берое имаше повече от комфортна преднина – 56:22, а през второто полувреме дори и сериозната ротация в състава на Любомир Минчев не промени развоя на мача и се стигна до огромната разлика.