Определиха победителите в конкурса на Община Стара Загора „Великденско послание“

25 млади таланти бяха отличени в конкурса „Великденско послание“, организиран от Община Стара Загора. Победителите бяха определени от поетесата Мария Донева и Юлия Славова, художник и ръководител на Школа по приложни изкуства към ЦПЛР Стара Загора.
„Задачата да отличим най-добре представилите се сред толкова много автори от различни възрасти и с различни таланти, беше изключително трудна и отговорна.Благодарим Ви за огромния интерес, който проявихте към нашия онлайн конкурс и за позитивното настроение, с което заредихте нас и всички последователи на нашата фейсбук страница!“, споделят организаторите от отдел „Култура“.
Отличия се присъждат на:
• Григор Живков Желев 4 г. ОДЗ № 34 „Райна Княгиня“ гр. Стара Загора;
• Мария Лазарова Стоименова 4 г. Втора група „Мечо Пух“ при ДГ № 2 „Зорница“ гр. Стара Загора;
• Кирил Димов 15 г. ОДК “Св. Иван Рилски” гр. Казанлък;
• Деа Димитрова Киркова 4 г. Втора група „Мечо Пух“ при ДГ № 2 „Зорница“ гр. Стара Загора;
• Георги Георгиев 4-ти „в“ клас ОУ „Кирил Христов“ гр. Стара Загора;
• Жельо Желев Илиев 7 г. ПГ „Усмивка“ ДГ „Детски рай“;
• Виктор Галинов Ганчев 7 г. група “Усмивка” ДГ № 66 “Детски рай” гр. Стара Загора;
• Аделина Георгиева Пеневилова 9 г. 3-ти „д“ клас ОУ „Кирил Христов“ гр. Стара Загора;
• Невена Лазарова Куртева 5 г. ДГ № 3 „Ян Бибиян“ гр. Стара Загора;
• Виктория Ивайлова Пантелеева 4-ти „г “ клас ОУ „Кирил Христов “ гр. Стара Загора;
• Леа Береника Иванова Колева, на 5 години от 3-та „а“ група на ОДЗ “Яна Лъскова” гр. Несебър;
• Габриела Иванова Недялкова- 5 г. ДГ “ Звънче“ Стара Загора;
• Стелиан Нанев Нанев -5г. Детска градина “Зорница” Стара Загора;
• Петър Петров Сотиров 9 г. 2-ри „б“ клас СУ „П. К. Яворов“ гр. Стралджа;
• Бояна Димитрова 14 г. „Арт“ школа към ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ гр. Шумен;
• Горън Гочев- 3-ти „а“клас ОУ “Кирил Христов“гр. Стара Загора;
• Сиана-Каролин Николаева Колева 4-ти „г“ клас в 6 ОУ „Свети Никола“- Стара Загора;
• Девора Минчева Балалиева 2-ри „в“ клас на СУ “Васил Левски“ – Стара Загора;
• Симеон Петров Велков 1-ви „г“ клас СУ „Железник“ гр. Стара Загора;
• Алина-Васи Красимирова Бобойчева СУ „Железник“ гр. Стара Загора;
• Леа Караджова 2-ри „а“ клас СУ „Йордан Йовков“ гр. Тутракан;
• Радина Кръстева Петрова 8-ми клас в ЕГ „Бертолт Брехт“ гр. Пазарджик;
• Маргрет Николаева Андонова 5-ти „a“ клас ОУ „Кирил Христов“ гр. Стара Загора;
• Станимир Симеонов Димов 5-ти „б“ клас СУ „Железник“ гр. Стара Загора;
• Леа Борисова Илиева 7 г. СУ „Димчо Дебелянов“ гр. Бургас.
Всички участници в конкурса ще получат специална грамота, а за наградените е предвидена и книга-подарък от Община Стара Загора. Участниците от други градове ще ги получат по пощата, на адреса, който са заявили.