Три медала завоюва младата старозагорска шахматистка Фабиана Костадинова

Възпитаничката на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ Фабиана Костадинова спечели пълен комплект медали на завършилото този уикенд държавно индивидуално първенство при децата между 8 и 10 години. Надпреварата се проведе в град Априлци. Фабиана Костадинова спечели златен медал на блиц, сребърен на ускорен шах и бронзов медал на класически шах.

При момичета до 10 години старозагорката стартира колебливо в класическия шахмат, но постепенно започна да си връща формата и да печели. „Фабиана показа отново, че е талант и прекъсването не й се е отразило“, заяви треньорът Боян Тонков. Пред талантливата шахматистка предстои ново изпитание. На 23 август в Тетевен ще започне открит турнир по шахмат.

С отличия се върна и още един представител на шахматен клуб „Траяна“ – Гинчо Гочев, който спечели бронзови медали на класически шахмат и блиц при младежите до 20 г. Никола Нешев се състезава в най-силната група до 16 г. и завърши на четвърто място.