“Будучност” е първият финалист в Адриатическата лига

“Будучност Бемакс” победи “Цинкарна Целе” със 70:60 точки в първата полуфинална среща от Финалния турнир на Адриатическата лига по баскетбол за жени, на който Стара Загора е домакин. Черногорките ще играят за титлата утре в 18:30 часа срещу победителя от втората полуфинална среща между “Берое” и “Монтана”, която е по-късно днес.

“Будучност” започна трудно двубоя със словенския си опонент и в средата на първата част изоставаше с 5 точки. До края й обаче навакса пасива си, а до сирената на полувремето вече имаше 6 точки преднина. Силен старт на третата четвърт на практика реши мача в полза на черногорския тим, който натрупа аванс от 20 точки и въпреки опита за обрат на “Целе” в последния период, удържа победата и се класира за финала утре. Патриция Бура бе най-полезна за успеха на тима си с 16 точки и 13 борби. Снежана Богичевич вкара 17 за “Целе”.