“Розова долина” се класира на финал за Купата на Аматьорската лига

„Розова долина“ (Казанлък) победи с 2:0 „Левски“ (Лом) в полуфинален двубой от турнира за Купата на АФЛ, игран на стадиона в Бистрица. Успехът осигури на казанлъчани място на финала, където съперник в спора за трофея ще е „Марек“ (Дупница).

Още в шестата минута Венци Иванов се възползва от грешка на бранител на съперника и комбинира с Пламен Колев, който прати топката във вратата на „Левски“. Последваха още няколко добри атаки за казанлъчани, а „сините“ от Лом отговориха с далечни удари на Мариян Огнянов, на два пъти блокирани от капитана Иво Иванов.

Вратарят на „Розова долина“ Петър Маринов се намеси решително в 66-ата минута, отбивайки силен шут на Йордан Георгиев, което се оказа ключов момент в мача, тъй като в следващата атака Кольо Чахов реализира второ попадение за „розите“ и така прати отбора на финал.

Oчаква се ръководството на АФЛ да определи място и дата на финала.