ИУ не остави шанс на “Берое – 2” в Стара Загора

“Икономическият университет” продължава с доброто си представяне в първата шестица на мъжката “А” група. Тимът записа шести успех в този етап от шампионата, след като победи като гост “Берое -2” със 128-93. Освен висока резултатност, двата отбора демонстрираха и много точен мерник от далечно разстояние. ИУ вкара 16 тройки, докато съперникът им – 10.

След този двубой варненският тим е с баланс 6-1, докато беройци са на дъното в класирането с една победа от седем срещи.

В следващия кръг “Берое -2” гостува на “Шумен”, докато ИУ приема “БУБА баскетбол”.

Началото на мача беше сравнително равностойно. Постепенно обаче гостите поеха контрола и след десет минути игра водеха с 31-24. На почивката разликата в тяхна полза бе 14 точки, а през второто полувреме те направиха победата си още по-изразителна.

Петима състезатели на ИУ завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Милчо Борисов с 29 точки.

За “Берое -2” с по 22 точки се отчетоха Николай Титков и Евгени Василев. Мартин Раднев направи дабъл-дабъл от 20 точки и 15 борби, а Борис Войков добави 17 точки.