“Берое” е на финал за Купата след нов успех срещу “Славия”

Баскетболистките на “Берое” ще играят финал в турнира за Купата на България, след като победиха и в реванша от полуфиналите “Славия”. След успеха в столицата преди седмица с 23 точки разлика, днес старозагорки надиграха съперника у дома с 82:57 и съвсем очаквано си уредиха битка за трофея с “Монтана” на 18 март в Перущица.

По подобие на първата среща, “белите” бяха равностойни през първото полувреме и изоставаха само с точка на почивката, но в третата четвърт домакините наложиха темпо и се откъснаха с над 15 точки, за да доиграят спокойно последния период и дори да увеличат аванса си.

Най-резултатна за успеха бе Габриела Костова с 15 точки. Александра Петрова вкара 14. С 13 точки и 10 борби е Габриела Николова, а 10 точки добави Ралица Нанева.

За “Славия” Емилия Янчева се отчете с 15 точки. Стефка Николова отбеляза 12, а с по 10 са Естер Мичева и Мартина Николова.