“Рилски спортист” не се противопостави на “Берое”

„Берое“ взе седма победа в Първата четворка на „А“ група след 90:52 срещу „Рилски спортист“ в Самоков. Старозагорки взеха инициативата от самото начало на срещата и до края контролираха събитията на терена. „Берое“ имаше предимство по всички показатели, като най-сериозно то бе в борбата под коша – 44 срещу 27.
Зелен-белите започнаха много уверено и бързо натрупаха двуцифрена разлика, като след десет минути игра водеха с 28-12. Те продължиха да трупат сериозен аванс, който на почивката бе 23 точки, а до края беройки без проблеми направиха победата си още по-изразителна.
Най-резултатна за успеха бе Виолина Кочева с 21 точки, като тя отбеляза пет тройки от седемте си опита. По 13 точки добавиха Габриела Костова (плюс 10 борби) и Ралица Нанева. С 12 точки е Карина Константинова, а 10 отбеляза Евгения Нацкина.
Единствената с двуцифрен точков актив за Рилски спортист бе Клаудия Пенкова, която завърши със 17 точки.
Тимът от Стара Загора остава втори в класирането, а следващият мач е на 5 април от 18:00 часа като домакин на „Монтана“.