ЖФК „Берое“ с 5 националки до 17 години

Българският национален отбор за девойки до 17 години започна с категорична победа участието си в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА. Възпитаничките на Троян Радулов надиграха домакините от Литва с 5:0, а две от попаденията бяха дело на футболистките на ЖФК Берое – Наска Бончева и Йоана Георгиева
Бончева се разписа за 3:0 в 38-ата минута, а Георгиева бе точна за 4:0 в 53-ата.
Общо 5 състезателки на старозагорския клуб играха за националния тим. Бончева и Габриела Найденова започнаха като титулярки и бяха сменени на почивката. На полувремето в игра се появиха Розвигора Георгиева и Йоана Георгиева, а Яна Динева записа половин час в срещата.
Следващият съперник на България е Естония. Двубоят ще се проведе на 11 април, сряда от 11:00 часа.
Лагерът и мачовете са част от подготовката на тима за Европейското първенство за девойки до 17 години през 2019 година, което ще се проведе в България.