“Берое” мина като валяк през “Балкан”

Баскетболистите на “Берое” изиграха силен домакински мач срещу “Балкан” Ботевград и заслужено победиха с 91:66. Старозагорци спечелиха и четирите части срещу доскорошния лидер в НБЛ, като особено убедителни те бяха във втората, когато натрупаха и сериозна разлика в своя полза. След 21:16 в първия период, през втория заралии доминириха във всички компоненти и на полувремето резултатът бе 47:29. Гостите свалиха до пасива си до 9 в средата на третата четвърт, но силна серия на “Берое” прекърши амбициите им за обрат. До края момчетата на Любо Минчев продължиха да действат хладнокръвно и обраха аплодисментите на феновете в Общинска зала “Стара Загора”.

“Зелено-белите” буквално обраха борбите – 44 срещу едва 26 за съперника, и макар че допуснаха 8 грешки повече /общо 24/, те компенсираха с много по-висок процент успешна стрелба – 60 срещу 36 и повече асистенции – 26 срещу 16.

Най-резултатен за домакините бе Александър Янев с 22 точки, рожденикът Дариъс Гарет завърши със страховит “дабъл-дабъл” от 19 точки и 17 борби за победителите, също 19 точки реализира и капитанът Тихомир Желев. За “Балкан” Игор Кесар бе на ниво с 22 точки.

В следващия кръг “Берое” гостува на “Академик” (София) в Правец в директен спор за петото място в редовния сезон.