„Берое“ разби „Славия“ и натрупа увереност преди плейофите

„Берое“ разгроми „Славия“ със 79:43 в Стара Загора и завърши с победа редовния сезон на женската баскетболна А група.
Старозагорки поведоха още в първите минути, но съперникът им не допусна голямо изоставане и в края на първата част авансът на „Берое“ бе само 3 точки. До почивката обаче домакините наложиха темпото си и дръпнаха с 37:21. Те спечелиха убедително и следващите две части и логично се поздравиха с категорична победа.
Петя Бояджиева и Теодора Динева завършиха с по 14 точки, а с 11 точки и 9 борби се отчете Александра Петрова.
За „Славия“ с 16 точки завърши Стефка Николова.

Така старозагорки завършват с 8 победи и 4 загуби, а столичанки – с 4-8. Именно двата отбора ще се срещнат и в полуфинална плейофна серия, която ще се играе до 3 победи от 5 мача. Домакин на първите два отново е „Берое“ на 15 и 16 април от 18:00 часа.