„Берое“ е на крачка от финал в женското първенство

„Берое“ е само на една победа от първо класиране на финал в женското баскетболно първенство от 2006 година насам. Старозагорки надиграха за втори път „Славия“ като домакин и дръпнаха с 2:0 победи в полуфиналната плейофна серия. Третият мач е в сряда в София.
Домакините поддържаха разлика от няколко точки в началото на срещата, като след първата част водеха с 19-14, а на почивката авансът им бе само 2 точки. След паузата баскетболистките на Таня Гатева заздравиха защитата и преди заключителната четвърт увеличиха преднината си на 13 точки. През последната част те контролираха събитията на терена и направиха победата си още по-изразителна за крайното 76:54.
Най-резултатна за успеха бе Габриела Костова с 15 точки, като тя овладя и 12 борби. С 14 точки завърши Гергана Иванова.
За „Славия“ Антония Филипова завърши със 17 точки, Стефка Николова вкара 12, а Кристин Костадинова има 10. Среща номер 3 от серията, която се играе до 3 победи от 5 мача, е в сряда, 18 април, от 18:00 часа в столичната зала „Триадица“