Победа и загуба за България U20 на Евробаскет 2018 в Румъния

Българския национален отбор по баскетбол за жени до 20 години записа победа и загуба в първите си 2 мача от Европейското първенство, Дивизия Б, в Румъния.
Водените от треньора на „Берое“ Таня Гатева националки, в чийто състав са 6 момичета от старозагорския клуб, стартираха силно шампионата, като разбиха тима на Исландия със 75:48 точки. През първото полувреме играта на българаския отбор беше на приливи и отливи, но след доминацията беше пълна и логично се стигна до изразителния успех. Карина Константинова беше най-резултатна с 13 точки, по 12 добавиха Александра Петрова и Клаудия Пенкова.
Сценарият се повтори и срещу Беларус, но този път с негативен развой за България. Националките ни имаха точка аванс на полувремето, но след това съперничките им имаха пълно превъзходство в подкошието, като в крайна сметка овладяха 45 срещу едва 27 борби и се поздравиха с победа 90:70 точки. Гардът на „Берое“ Гергана Иванова бе най-полезна за българския отбор с 20 точки и 6 асистенции.

снимка: fiba.com