“Берое” спечели Адриатическата лига!

За втори път в историята си “Берое” спечели трофея в женската баскетболна Адриатическа лига. Старозагорки победиха “Будучност” с 66:56 точки на финала на тазгодишното издание на надпреварата, на който домакин бе зала ДЗУ.

Домакините дръпнаха с двуцифрен аванс още след първата част, но след силна втора четвърт черногорките се върнаха в мача. В началото на третия период те дори поведоха за кратко, но промяна в защитната формация на “Берое” затрудни изключително много съперника и българският отбор отново пое контрола над събитията на терена. Малко след старта на последната част разликата отново мина 10 точки и до крайната сирена “Будучност” нямаше шанс да мисли за нов обрат.

Жаклин Златанова от “Берое” получи приз за Най-полезен състезател на финалния турнир в Стара Загора. MVP на сезона е баскетболистката на “Будучност” Мина Джорджевич.